Kirjavead.

Siin võib kõigest muust ka muljetada.
Okt 16th, '16, 08:31

• Oleks palve(!) kasutajatele.
    Kui riputate ülesse kuulutuse ehk võtate sõna foorumis, kui ise ei adu elementaarseid õigekirjareegleid(sorry düsgraafikud, see ei puuduta teid) lubage keegi kirjutab teie eest. Esiteks riivab see silma ja teiseks jätab teist üsna ühese mittetõsiseltvõetava mulje,
    Lukupitamiseka,
    Mr.X.
    Mr.X

Okt 16th, '16, 23:38

• See postitus tekitas minus natuke soovi arutleda, ehk isegi filosofeerida, kui lubate. Enne veel vabandan, sest enamasti oskan küll sõnu õigesti kirjutada, kuid kipun kuritarvitama komasid, raskusi tekitab kokku-lahku kirjutamine, suur ja väike algustäht, sageli avastan tekstist vahelejäänud tähti. Koolis oleks nagu käidud pikalt ja vaheldusrikkalt, aga kahjuks jäi kirjaoskus omandamata.

Ma kuulutuse lugejana soovin eelkõige võimalikult palju informatsiooni kuulutaja kohta. Nii et kui keegi kirjutab: "Otsin Talinas nais orja, kes teks kõik mis ma tahan", siis on mul jälle natuke infot juures. Või kui keegi järjekindlalt kirjutab, et "karistus on preemija" või on loobunud tühikute kasutamisest kui tarbetust vaevast... või... või... jne.

Sellisel juhul soovitus lasta kirjutada kuulutus eesti keele grammatika osas pädeval inimesel on kuulutuse lugeja eksitamine. Eeldab ju tutvumiskuulutuse lugeja sel juhul, et tegemist haritud, erudeeritud inimesega, paraku kokku saades selgub kurb tõde. Samal ajal inimene, kes ei tunne ka ise grammatikareegleid ja tegelikult ei hooligi neist, sest olulisem on ju ometi sisu, mitte vorm, ei pettu milleski. Igaühele oma.

Teeb sama välja, kui tutvumiskuulutuses keegi oskamatu kirjeldab ennast ebaatraktiivsena (st ausalt nagu asjad tegelikult on) ja siis hea sõber loeb selle läbi ja soovitab vähendada kaalu ja aastaid ning suurendada rindu (naiste puhul), lisada pikkust ja muskleid (meeste puhul) ning juurde lisada foto 20ndatest eluaastatest, kui ollakse tegelikult 45. Mul on millegipärast tunne, et võib potentsiaalses tutvujas küsimusi, ehk isegi pettumust tekitada ja seda me ju ometi ei taha.

Nii et jäägem ikka iseendaks - kirjutagem abikooli tasemel kirjavigadest kubisevaid saamatuid kuulutusi, olgem meie ise - vanad, paksud, koledad - ja kui me ka kellelegi ei meeldi, siis saame öelda päeva lõpus magama heites, et "täna olin ma jälle aus" (kes on lugenud vahva sõdur Švejki juhtumusi maailmasõja päevilt, peaks lause tuttav ette tulema).

Head ööd! :)
    abc

Okt 18th, '16, 17:08

• Mõnus kirjutis, abc.
    Mr.X

Okt 18th, '16, 17:26

• Mr.X kirjutas:Mõnus kirjutis, abc.

Pseudoprobleem ju tegelikult. Palju tähtsam on ju see sisu,mida edastatakse. kui kuulutus on huvipakkuva sisuga,siis mina seda kirjavigade pärast prügikasti ei viska. Kunagi ei saa ju olla kindel,et inimene kirjutab emakeeles. Ja selles valguses on minu jaoks kama kaks kas koma on õiges kohas või tugev täht nõrgaga asendatud. Kui ikka orientatsioon ja soovid kattuvad siis ka kontakti võtan. Alternatiiv on mõni üksik õigekeelsuse komisjoni läbinud teateke ja surnud foorum.
    piitsa

Okt 19th, '16, 06:42

• Olen sinuga, piitsa, täiesti nõus. :) Igaühele oma. Suures osas kirjutame kõik sõnumit õigekirjaat olulisemaks pidades vigadega. :)
    Selleks, et nägemismälu arendada, on väga lihtne moodus - tuleb lugeda raamatuid. Aga kui juba tekib huvi lugemise vastu, end edasi arendades õppida vaatama väärtfilme. Suureneb aju kasutatav osa, suureneb fantaasia, suureneb mõttelend. Tekib soov püüda püüdmatut.
    Oled ju, piitsa, minuga nõus, et bdsm on romantiline tegevus ja esmane mulje kirjutajast on oluline. Või mitte? :)
    Ma oleksin oma suu kinni hoidnud, ajendas mind kirjutama ülisuur kontrast viimaste kirjutiste vahel rubriigis:Otsin kaaslast.
    Kel jaksu, vaadake! Märkate?
    Mis te arvate, millisel tutvumiskuulutusel on ellujäämislootust?
    Aga nüüd olen tasa. :)
    Mr.X

Okt 19th, '16, 15:07

• Mõnus kirjutis, abc.

Tänan :)

Alternatiiv on mõni üksik õigekeelsuse komisjoni läbinud teateke ja surnud foorum.

Foorum ju ongi surnud või vähemalt koomas ja me kõik teame, mispärast.
    abc

Okt 22nd, '16, 06:07

• Tubli Tüdruk.
    Mr.X

Okt 22nd, '16, 17:46

• Mitme otsaga asi minu meelest . Kui lugeda kuulutusi, siis on seal umbes sedasi, et mees otsib orja või otsitakse orjatari . Samas pole kirjas kui vana, kus elatakse või kuskandist leida loodetakse . Eesti mingist piirkonnast või kuskilt Hollandi eestlaste kogukonnast.
    salaselts

Mine Vaba teema & Möla ja läbu

Teade/Info
  • Kes on foorumil
  • Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist