Vaniljest Domiks ja Sub peab juhendama?

Kõik me oleme olnud kunagi algajad, kes on täis küsimusi.

• Tere.

On siis selline raske juhtum, et pean vaniljest Domi tegema (kohutav muidugi, riskin ebaõnnestuda). Vaniljel on eeldused selleks olemas (sügaval sees on ta vaimselt vägagi Dom ent ta ise pole sellest eriti teadlik ja on kartlik, siiani pidas Subi ingliks, kes oli suht püha ja "puutumatu" ning hoidis eemale). Üldjoontes on lugu selline, et on pikalt vesteldud ja natuke õpetussõnu peale loetud ning tegemist on juba peaaegu soft Lifestyle D/s-ga 24/7, mis sobib täitsa ok. Inimene on valmis "piloodiks" õppima. Samas, Subile käib niisugune koolitamine väga-väga vastukarva. Ei taha tegeleda Topping from Bottom-ga. Siiani olen juhendanud nö salaja, delikaatselt, "altleti" (infojagamine, vihjed, videod jne), et mitte peaaegu Domile otse öelda, millises suunas liikuda (sees hakkab keerama kui pean vestlema ja vaatan siis alati kuhugi väga kaugele, nagu räägiks iseendaga). Liigub. Mõistab, et ta ei ole lõbustuspargis (on täiesti küps isiksus) ja on ettevaatlik. Liigagi. Tegelikult ka selline suunamine on vastukarva aga mis parata. Kuidas sellise konfliktiga toime tulla? Ma tean, et "roomajaks sündinud ei peaks lennata suutma" - ja siiski ma usun, et antud "roomaja" suudab ka lennata. Seda on juba "õhust tunda" sest tulemused on suurepärased. Kuna eesmärk ei olegi eriliselt füüsiline mõjutamine (sellega on suhteliselt ok ehkki arenguruumi on) vaid pigem vaimse ja verbaalse dominatsiooni avaldamise suunamise suhtes siis kes oskab midagi kosta võiks kogemusi jagada. Eriti huvitab kuidas oma suhtumist Domi hoida kui pead teda "koolitama". Siiani on see õnnestunud aga see on väga raske. Hea meelega annaks talle mõne õpetaja aga pelgan, et siis läheb mäng teise suunda ja pall lendab füüsilisse/mänguasjade (ja mitte mängu enda) väravasse. Mis ei ole eesmärk.
    Ärge siis materdage. Asi on tõsine.
    Kasutaja avatar
    Zela

• Vaimse poolega on kindlasti raskem. Kui ta põhimõtteliselt suudab vajadusel olla autoriteetne / autoritaarne (töökaaslaste, sõprade, oma jalgpallimeeskonna vms suhtes), siis ei pruugi olla mission impossible. Inimestel on palju varjatud sügavusi, aga sama palju või veel rohkemgi kõiksugu kaitsemehhanisme ja tõkkeid, mis neid peidus hoiavad. Kui ta aga on päris lillelaps, siis vaevalt et midagi välja tuleb.

Kas ta sul sõjaväes on käinud?

Millegipärast ma arvan, et ta ei pruugi ikkagi veel sisimas uskuda, et sa tõesti ja südamest just seda tahad, millest räägid. See mõte vajab harjumist.

Ise teema on see, et hulga vestluste jaoks on oluline võrdsus, mitte allumine. Kuidas rääkida poliitikast, kunstist või kirjandusest alluvaga, kes vastu ei vaidle ega oma seisukohti ei kaitse? Muutub mõttetuks. Sellest ei ole ma 24/7 suhete kohta lugedes kunagi lõpuni aru saanud.

Su kirjast tuleb välja, et sul on endal ka tugev barjäär oma eelistustest rääkimisel. Tegelikult ei peaks alluval seda olema. Alluv peab suutma Isanda või Emanda ette põlvili langeda ja talle avameelselt ära rääkida, kui väga ikka tahab just talle alluda. Kui sul hakkab selle mõtte peale "sees keerama", siis ma soovitaks vaadata seda järgmise eesmärgina, milleni alluvana arendada :) Oma hinge Domile vaatamiseks pahupidi keerata on tunduvalt raskem, kui tema käest triibulisi vastu võtta. Samas ma ei kujuta ette, kuidas võiks 24/7 ilma selleta toimida...

Füüsilise poole puhul võib vanillale rääkida, et tegu on erilaadsete hellitustega. Mõni unistab armsama huultest oma kõhul, mõni tema vitsast oma tagumikul. Päästikud on eri kohtades, aga asi ise ju sama.
    Ryytel

• Aitäh vastajatele! Huvitas just see, et kas kellelgi on kogemusi ja kas on õnnestunud... Ilmselt siin siis hetkel mitte. Tean, et tegu on suhteliselt võimatu ülesandega, ent siiski ma teen seda. Kaalul on liialt palju ja kiiret pole kuhugi. Tunnetest rääkimine ja hinge pahupidi pööramine ei ole probleem. Iseasi, et kõike korraga avaldada (ja eriti järsku) ei tohi ka kuna inimene ei suudaks selliseid tundeid puudutavat infotulva korraga lahti mõtestada (näen). Seega avan oma maailma samm sammult ja suhteliselt hästi läheb niimoodi. Vastu hakkab just see, kui ma pean konkreetselt juhendama, millises stiilis minuga parem suhelda oleks, et ta oma eesmärke saavutaks. Hetkel on jagatud elu nö 25%vaniljet/75% D/s - ma ei kaeba. Argipäeva vestlused/toimetused toimuvad enamasti tavalisel olmetasandil ja võrdväärselt (seda pole palju, igaühel oma töö ja tegemised) seni kuni tal tuju tuleb mängima hakata. Tema jaoks on see mäng ja las ollagi ja jäädagi. Mida toredam mäng, seda suuremaks kasvab isu mängida - praegu näib nii. Eesmärgiks ei olegi 100% 24/7 D/s, talle peab jääma võimalus puhata ja tagasi pöörduda igal hetkel vaniljestiili ja kui aus olla annab see mullegi hetkelise puhkuse teenimisest. Domiks olemine on teatavasti pika aja peale ka koormav. Võibolla ajan teid veidi segadusse aga ma pole ülimalt nõudlik oma eelistuses ega aja taga täiust, seepärast ma usun, et me saame hästi hakkama. Sõjavägi nüüd otseselt pole mingi näitaja küll, esmamulje on temast aga väga petlik, kui veidi sisse vaadata, siis vaatab sealt vastu karmi käe ja rangeima iseloomuga äärmiselt aus ja hooliv isiksus, mis mind on alati köitnud.
    Kui kellelgi on häid mõtteid, siis olete teretulnud siia kirjutama. Seniks areneme ja vaatame kuhu jõuame. Eks ma siis jõuluks ehk taas kirjutan kuidas läinud. Võibolla on kellelgi sellest kunagi kasu.
    (Ahjaa, ühtlasi oli see ka siis minu tutvustus ühes "kapist välja" tulemisega (olen Sub naine muide, nii, et seega on mu ülesanne veidi lihtsam)).
    Kasutaja avatar
    Zela

• Tere.
    Teema on vana ja aega võttis asi. Ei saanud asja poole aastaga. :) Aga ma siiski ei jätnud jonni. Eelkõige sai ennast kõvasti arendatud ja seejärel sisuliselt "kõrvust tiritud" Domi tasemele. Arenemisruumi veel on aga vähemalt võin ma nüüd olla rahul, et mind hoitakse õiges kohas ja vähemalt on elementaarne juhtimine tagatud. Seejuures teise inimese isiksust riivamata ja vägistamata. Millised on minu arvates kõige olulisemad asjad sellise raske töö tegemisel (eeldustega inimese vormimisel ja suunamisel siis):
    1. Vaniljepool peab olema 100% avatud ja korras. Kui seal midagi logiseb siis millegi raskema poole liikumise võib koheselt unustada.
    2. Sub peab olema valmis raskeks tööks enda kallal, otse ja kohe "avaldustega" lagedale tulla ei saa ega tohi, küll aga peab looma tingimused, kus tekib huvi ja küsimused, millele peab olema ka koheselt ja ausalt valmis vastama, seejuures ühes kõigi parimate ja praktiliste näitlikustavate seanssidega. Arendatav isik peab tunnetama oma kasulikkust ja heakskiitu ning tagasihoidlik Sub peab seda oskama anda.
    3. Sub peab olema valmis raskeks tööks teise inimese vormimisel, olles sisuliselt Domi nahas st. hoida kogu aeg dünaamikal ja tendentsidel silma peal ning võtta täielikult vastutus seni, kuni arendatav seda kanda veel ei suuda. Teate, inglise keeles on selle kohta täpne väljend: "a hell of a job!" ehk siis, vaimselt on see kohutavalt raske. Hambad ristis vedasin vankrit ja kartsin, et ei vea välja. Kunagi, kui on õige aeg, loodan, et jõuab pärale ka arusaamine, millist tööd ma pidin tegema selleks, et tal oleks '"tore loomake" kaenla all. :)
    Kokkuvõtteks: raske, aega võtab, asja võib saada.
    Kasutaja avatar
    Zela

• Zela, ma saan enam-vähem aru millest Sa mõtled.
    See tähendab "käega löömist", lootmist, meeleheidet aga ka palju rõõmu.
    Kogemus on väga arendav ja õpetav. Läbi protsessi õpid mõistma ka iseennast ja õnneks/ kahjuks muutuvad ka senised tõekspidamised.
    Ühel hetkel, just siis kui loobud viimast korda ja omast arust lõplikult, juhtub ime. Unistus täitub.
    Sa saad kõik mis tahad. Paraku alles siis kui Sa selleks valmis oled ja keegi seda aega ette ei tea.
    Arabella

Mine Algajatele

Teade/Info
  • Kes on foorumil
  • Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline