Vead, mida me enam kunagi ei korda

Kõik me oleme olnud kunagi algajad, kes on täis küsimusi.

• Mõtlesin, et mis oleks, kui jagaksime siin jummala tasuta selliseid tarkusi, mille eest oleme isiklikult kallist kooliraha maksnud.
    Minu omal nahal õpitud tarkus ei ole otseselt seotud bdsm-teemaga, vaid tutvumisega üleüldse. Ja see oleks selline:

Esimene vale on häirekell.

Niisiis kohe, kui märkan, et uus tuttav on mulle valetanud, tõmban hädapidurit ja katkestan tutvumisprotsessi, ükskõik kui väike see vale ka poleks. Sest kogemuse põhjal tean nüüd: pisivaled võivad olla millegi hullema sümptom, suure jäämäe väike tipp. Teadmise hind: mitu eluaastat ja hulk närvirakke.

Loomulikult ei pea keegi minu eeskuju järgima. Igaühel on vabadus omal nahal järele proovida, kas pisiasjades hämaja on olulistes asjades usaldusväärne või mitte.
    Viimati muutis liine, Aug 30th, '14, 14:34, muudetud 1 kord kokku.
    liine

• väga kategooriline järeldus sinu poolt.kas me peaksime käituma sinu sònade või tegude järgi?
    Sa kirjutad oma teises postituses et tanu foorumile tutvusid inimesega kes sind kaheksandat aastat onnelikuks teeb . See on suur vedamine ja sa pead seda suhet hoidma koikvoikalikel viisidel. aga foorumiga oled sa liitunud kuus aastat tagasi ? Nii et kuna mingi aspekt siin ei klapi siis sa valetad ju koigile lihtsalt niisama ilma pohjuseta? Siis ei tohiks ju sinu sonade järgi keegi sinuga tutvuda yritadagi :). Ok variante on erinevaid aga see on lihtsalt naide selle kohta et elu ei ole must valge.
    piitsa

• Tänu foorumile ei pruugi ju alati tähendada foorumi kaudu :) Aga üldiselt olen Sinuga nõus, piitsa, elu ei ole mustvalge. Ma arvan, et liinegi on sama meelt, seda väitis ta ka teises tsiteeritud postituses. Ja temaga sama kogemus minulgi, küll mitte nii valuline. Kuigi valed on vahel ilusad, isegi siis, kui neid kuulates tead, et tegu on valega ja meeldiv on neid kuulata, kipuvad nad lõpus ikka vähem või rohkem haiget tegema.
    Rahel

• piitsa kirjutas:väga kategooriline järeldus sinu poolt.kas me peaksime käituma sinu sònade või tegude järgi?
    Sa kirjutad oma teises postituses et tanu foorumile tutvusid inimesega kes sind kaheksandat aastat onnelikuks teeb . See on suur vedamine ja sa pead seda suhet hoidma koikvoikalikel viisidel. aga foorumiga oled sa liitunud kuus aastat tagasi ? Nii et kuna mingi aspekt siin ei klapi siis sa valetad ju koigile lihtsalt niisama ilma pohjuseta? Siis ei tohiks ju sinu sonade järgi keegi sinuga tutvuda yritadagi :). Ok variante on erinevaid aga see on lihtsalt naide selle kohta et elu ei ole must valge.

Ära unusta, et oli ka praeguse foorumi eelkäija.
    Mendoza

• Ma ei algatanud seda teemat isikliku tähelepanu otsimiseks. Nii et ma ei viitsi selle üle vaielda, kas ma olen sellepärast valevorst, et foorum 2008. aastal kolis ja liikmed pidid uuesti registreeruma. Ja ausalt öelda ei viitsi ma eriti vaielda ka sel teemal, kas valed on pahad või mitte. Lihtsalt minu lugu oli selline, et üks väike nunnu vale oli see otsustav teerist, kus oleks saanud otsa ringi keerata ja hullu ämbrit vältida, kui ma oleks tol hetkel teadnud, kui tähtis see on. Ja see õppetund püsib nüüd elu lõpuni meeles. Võtke või jätke.

Algatasin selle teema lootuses, et inspireerin teisi inimesi jagama oma selliseid kogemusi, mille kordumist nad ei soovi. Ja mind inspireeris selleks ühe foorumiliikme arvamus, et siinne foorum on kurjusepesa, mis kogenematuid ohtude eest ei hoiata. Nii et äkki siis jagaks veel keegi oma pagasit?
    liine

• liine kirjutas:Algatasin selle teema lootuses, et inspireerin teisi inimesi jagama oma selliseid kogemusi, mille kordumist nad ei soovi. Ja mind inspireeris selleks ühe foorumiliikme arvamus, et siinne foorum on kurjusepesa, mis kogenematuid ohtude eest ei hoiata. Nii et äkki siis jagaks veel keegi oma pagasit?

See pole küll viga ega ämber, mis endisest või praegusest foorumist tingitud oleks, aga olen saanud sellele teadmisele BDSM-kogukonnas sellevõrra kinnitust, et see on veendumuseks kujunenud.

BDSM-suhe on täpselt nagu iga teine inimestevaheline suhe ja nii tuleb sellesse ka suhtuda ja siseneda.

Kui ootad tavasuhtesse astumisel ausust, siis oota seda ka BDSM-partnerilt. Kui otsid oma partneri nõrkuste kohta märke, siis tee seda ka BDSM-suhtes. Miski pole siin teisiti. Kõik tavasuhte etapid – romantilisest pimedusega löödusest kainestava argipäevani – kehtivad ka siin. Oma ämbritest olen õppinud kui suhtlemis(oskust)e vajakajäämisest ega pole pidanud neid BDSM-spetsiifilisteks. Tangoks on tavaliselt kahte inimest vaja (välja arvatud naise soolo:). Kui sammud sassi lähevad, tuleb otsustada, kas kannatab edasi tantsida või tuleb partnerit vahetada.

Piitsa, käesoleva foorumiga liitumise aeg pole tõesti mingi märk, millele süüdistusi rajada. Enne eelmisi foorumeid oli veel varasemaid suhtlemiskogukondi, mida võiks üldistavalt foorumiks nimetada.
    Undu käpaalune
    Kasutaja avatar
    Krissy

Viimati muutis piitsa, Okt 24th, '14, 08:49, muudetud 1 kord kokku.
    piitsa

• Piitsa, äkki püsiksid teemas ja räägiksid enda kogemustest, kui midagi rääkida on. Milleks kritiseerida teise inimese veendumusi? Ta ei suru neid kellelegi peale, ütleb, et valetamine on tema jaoks omadus, mida partneri juures ei talu. Sa ei saa ju sundida, eks?

Mul endal ka valedege üsna kurbi kogemusi, aga nii kompromissitu ma siiski ei ole. Aga ettevaatlik küll.

Minu enda jaoks on suurim õppetund (mida ma vist küll iial lõpuni selgeks ei saa) - ära torma pea ees kõike proovima, võta natuke aega asja üle mõtlemiseks.
    Aga tormata on vahel jälle niii vabastav.. Isegi siis, kui lõpuks enanst katki kukud..
    aave

• Kes ikka valetamisega vahele jääb, teda ei usalda küll. Küsimustele mittevastamine on ju lubatud ning alati pole mäng ju mõisa peale.
    Otsija

• liine kirjutas:Ja mind inspireeris selleks ühe foorumiliikme arvamus, et siinne foorum on kurjusepesa, mis kogenematuid ohtude eest ei hoiata. Nii et äkki siis jagaks veel keegi oma pagasit?

Loodan, et see foorumiliige ka siis leiab tee selle postituseni ja annab samuti oma panuse hoiatamisse.
    Terve talutütre mõistus ütleb, et 10 korda mõõda ja 1 kord lõika.
    Ja kui keegi liiga teeb, siis tuleb kohe hambad sisse lüüa, mitte mingisugust imet enesehaletsuses ootama jääda.
    Kasutaja avatar
    seela

• valetamine ja teesklemine kõige hullemad asjad
    trr

• Üks suur aps võib olla see, kui lähed tundmatu inimesega kuskile üritusele ja proovid seal rollis olla.
    Siis on sul lausa kaks ootust. Esimene isiku suhtes ja teine ürituse suhtes. Kui nüüd üritus läheb nässu, siis näed võibolla inimest paremoini, et kuidas ta reageerib ja parimal juhul ei loegi see midagi, kui ise kehvapoolsest üritusest endale maksimumi võtate (teate küll, et ürituse loovad siiski osalejad ise).
    Aga kui isikuga läheb nässu, siis on näiteks kauaoodatud üritus ka rikutud ja kaks jama ühe hoobiga...

Et siis natuke peaks enne lähemalt tutvuma.
    Kasutaja avatar
    slave

• slave kirjutas:Üks suur aps võib olla see, kui lähed tundmatu inimesega kuskile üritusele ja proovid seal rollis olla.
    Siis on sul lausa kaks ootust. Esimene isiku suhtes ja teine ürituse suhtes. Kui nüüd üritus läheb nässu, siis näed võibolla inimest paremoini, et kuidas ta reageerib ja parimal juhul ei loegi see midagi, kui ise kehvapoolsest üritusest endale maksimumi võtate (teate küll, et ürituse loovad siiski osalejad ise).
    Aga kui isikuga läheb nässu, siis on näiteks kauaoodatud üritus ka rikutud ja kaks jama ühe hoobiga...

Et siis natuke peaks enne lähemalt tutvuma.

Nõus. Esimest kohtumist temaatilisele üritusele ei ole mõtet kokku leppida. Kui on soov saada rollis olemist just seal üritusel siis on vaja kindlasti enne üritust kokku saada nt teetassi taga ning esialgne tutvumine ära teha, siis saab otsustada kas üldse minnakse ühiselt üritusele või on asi mokas kohe.
    Insener

• Ülefantaseerimise oht.

See võib mitmel moel avalduda. Tõenäoliselt on bdsm fantaasiad tekkinud erutusseisundis (vabandust, ma ikka veel ei mõista bdsm-i ilma seksuaalse erutuseta...) ja kui neid järjest ägedamaks muudkui mõelda... siis on selline oht, et mõne toreda isikuga temaatiliselt kohtudes ei ole kohe vastavat erutust varnast võtta ning kõik tundub mõttetu ehkki isik on tegelikult lahe ja tegutsedes oleks mõnus ka.

Sama asi võib hullemini avalduda, kui lubatakse "kõikkke" teha ja kohtuma ei tulda, sest reaalsus tuli tagasi... Üks asi on munadesse peksmisest või suhu sittumisest fantaseerida, teine asi seda päriselt kogeda :)
    Kasutaja avatar
    slave

Mine Algajatele

Teade/Info
  • Kes on foorumil
  • Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline