Domina ei vabanda

Vaba jutt BDSMi teemadel.
Juul 7th, '15, 21:07

• "Domineeriv pool ei vabanda kunagi"

Selliseid avaldusi olen kuulnud nii mõnestki kohast.
    Mida teie siin sellest arvate?
    Kasutaja avatar
    slave

Juul 8th, '15, 12:42

• Miks ta ei peaks vabandama. Oleme ju kõik ikkagi eelkõige inimesed. Kas pole mitte nii, et inimeseks olemine tähendab ka seda, et teeme mingitel hetkedel asju, mille pärast on ka vaja vabandada. Iseasi kui neid olukordi ette ei juhtu tulema...
    Kasutaja avatar
    mees-a

Juul 8th, '15, 13:37

• Ainult loll ei kahtle kunagi milleski ja on alati endas kindel...eks igayks saab sest ise paralleeli tõmmata domina vabandemise kohta. Ja kas meil ongi tegelikke dominaid ? Valdav enamus, kes seda sõna enda puhul kasutavad on ju lihtsalt teenust pakkuvad ettevõtjad ?
    piitsa

Juul 9th, '15, 13:53

• Piitsa, nagu üks tegelane siin meil jääb kinni organisatsiooni loomisesse, nii hakkad sina kinni jääma "teenuse pakkujate" teemasse :)
    On küll Dominaid. Ja osa ikka vabandab ka.

Huvitav, kas see rikub mõne alluva jaoks olukorra ära, kui äkki vabandatakse?
    Kasutaja avatar
    slave

Juul 9th, '15, 14:42

• slave,see vabandamise teema on väga mitme otsaga, sest kui tegemist on laia silmaringiga domineeriva isendiga, siis peaks Domina ise ära tundma,kas mingis olukorras on vaja vabandada või mitte.Kui kedagi ärakasutada selliselt, et ori seda ei naudi, siis vaevalt enam tagasi tullakse.

Lihtsalt kui liiga palju vabandada,siis tekib oht, et kogu see domineerimine kisub kuidagi sinna suunda "Ega ma sulle valu teinud,kallike"?Kust aga jookseb piir ja milliste tegevuste korral, see on iseasi? Ma oletaksin, et vabandada kõlbaks ainult siis, kui tehakse midagi liiga kaua või kui kasutatakse orja kuidagi sedasi nagu polnud kokku lepitud .

Näiteks ütleme, et kellegile ei meeldi kuldne vihm ja siis talle pakutakse, sest näiteks Domina kogemustest lähtuvalt Enamikule meeldib.Pealegi ma kahtlustan, et Domineeriva Isasena kui hakata absoluutselt kõikide tegevuste kohta Mängu ajal küsima Jah või Ei stiilis küsimusi, siis kisuks teema selliseks, et Mängu idee ja teostus kannataks vägagi olulisel määral.

Huvitav, kas see küsimus tuli anaalkeeleka teemast ühes teises foorumis?
    salaselts

Juul 9th, '15, 14:50

• Pealegi vabandamisest veel rääkides, siis minu arvates tuleks eelnevalt kõik meeldivused/mittemeeldivused nii põhjalikult selgeks teha kui võimalik.

Näiteks esitades lihtsa küsimuse: Mis sulle meeldib/ei meeldi või mida tahaksid/ei tahaks proovida.Või siis peaks alludasoovija ise enda kohta juba eelnevalt sellise chartlisti tegema .

Kui võimalik, siis millistes olukordades oled olnud ja sulle on tundunud, et Domina peaks su ees vabandama,slave?
    salaselts

Juul 9th, '15, 15:05

• Krt vastasin, aga tekst kadus ära...

Ok, uuesti proovides:

Fraas "tagasi tulemine" viitab mingile ebapüsivale suhtele. Muidugi on masohhiste, kellele tehakse liiga ilma vabandamata ja kes ikkagi järelmõju tundes "tagasi roomavad".

Minu enda meelest on Domineeriv pool adekvaatne, kui suudab vabandada. See näitab, et ta teab piire.
    Tundub, et sobilik on vabandada, kui on kasutatud turvasõna. Kui just ei ole piiride proovimisega tegu.

Ma üldiselt väldin turvasõna kasutamist ja püüan kannatada. Kaks korda on vist seda siiski vaja läinud... Aga siis oli asi nii sassis, et ma ei mäleta, kas vabandati.
    Kasutaja avatar
    slave

Juul 9th, '15, 15:56

• No kui turvasõna kasutatakse, siis tõesti vabandatakse,kuid eks küsimus ole ka selles, kuidas vabandada.
    salaselts

Juul 25th, '15, 00:23

• "...vabanda, kullake, aga mul on tuju sind nüüd pisut kasvatada..." - iroonia
    "...vabanda, ma pean sellele kõne vastu võtma, jää siia!" - viisakus
    "...vabanda, aga ma ei saa seda sinuga teha - see ei ole minu jaoks õige." - põhimõtetele kindlaks jäämine

Emandana pean ma vabandamist õigeks, sest siis ma saan panna võrdusmärgi Emand ja Inimene vahele, sama moodi ei häbene ma tänada hea mängu eest mängukaaslast, pärast rollidest välja tulemist.
    Kas see on õige või vale - ma ei tea, aga eks ole iga Domineerija erinev.
    Iga asi muutub lõpuks naudinguks, kui seda liiga sageli korrata.
    (“Dorian Gray portree”, 1891)
    Kasutaja avatar
    Kassitar

Jaan 20th, '17, 02:22

• Minu arvamus, kui see kedagi peaks ehk natuke huvitama, seisneb selles : et on olemas nn. kolme sorti Dominaid...Ühed, kes ei vabanda. Kuna nad tunnevad et neil on alati õigus (isegi siis kui neil vahel pole "õigus") ja alluv jääb neile alatiseks alluvaks. Teine tüüp dom-te on ehk sellised, kes vabandavad, kui nad tunnetavad, et neil polnud seekord õigus või et läks veidike nn.käest ära. Kolmas tüüp Dom.-te - nad ei jõuagi vabandamiseni teatud põhjustel ning mäng võib jääda pooleni. Teise tüübi Dom.-te kogemused mul veel puuduvad, mistõttu jään selle koha pealt seletuse ja vastuse võlgu. Vähemalt esialgu.
    Näpp püsti :P
    Näpp püsti
    Kasutaja avatar
    forever

Jaan 20th, '17, 18:48

• Veidi mitme otsaga asi.Näiteks millal vabandada,sest tundub nagu oleks õigus niiöelda mõlemal poolel. Ühelt poolt nendel, kes ei vabanda juba põhimõtte pärast,sest selle vabandamisega on ka vähemalt Eestis kui BDSM-maailm kõrvale jätta suuresti sedasi, et kui vabandada, siis ei andestata, vaid rünnatakse . Ja kui ei vabanda, siis kliendi või BDSM kontekstis mängukaaslase oled ikka kaotanud.
    ( Mis muidugi tekitab sellise väikese küsimuse, et kas mängida oüsipartneri/püsipartneritega või pidevalt otsida uusi, sest Minu arvates pidevalt sama partneriga mängides on võimalik avastada uusi asju.Muidu on paraku sedasi, et esmakordselt võidaksegi olla kas karmim ja robustsem või hellemalt mängida.)
    salaselts

Jaan 21st, '17, 04:14

• Hea küsimus "salaselts" : millal vabandada ?! Arvan (see on muidugi minu arvamus üksnes), et kõige parem oleks vabandada mängu lõpus. Sest siis see ei oleks segavaks faktoriks mängu ajal- süütunne jne. Ning mängu lõpus oleks ses suhtes hea, et siis saaks need nn. möödalaskmised uuesti üle vaadata, üle arutada.. Mis puutub sellesse et püsipartner/-id või mitte. Siis nõustun teie seisukohaga, kui soovitakse selles imepärases BDSM-i maailmas edasi liikuda, järgmise tasemele. Partnerite vahetus seda kahjuks ei võimalda. Vaid võib anda hoopis vahete vahel tagasilööke

Näpp püsti :P
    Näpp püsti
    Kasutaja avatar
    forever

Mine Üldine

Teade/Info
  • Kes on foorumil
  • Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline